Yaz Mevsimi ve Cilt Bakımı

Yaz Mevsimi ve Cilt Bakımı

Havaların ısınmasıyla birlikte değişen yeme – içme alışkanlıkları gibi daha birçok etken cilt yapımızın da değişmesine sebep oluyor. Kışın kuru olan cildimiz yazın daha yağlı ve karma ya da tam tersi olabiliyor. Kış mevsiminde kullanılan cilt bakım ürünlerini yazın çoğu zaman değiştirmek zorunda kalabiliyoruz. Bu yazımızda, yaz mevsiminde cilt bakımı nasıl olmalı ve neler yapılmalı sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Yaz Mevsimine Uygun Cilt Bakım Önerileri

  • Cilt bakımında en önemli nokta cildi sürekli nemli tutmaktır. Mevsim fark etmeksizin cilt yapınıza uygun bir nemlendiriciyle cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin.
  • Yaz mevsiminde cilt normale göre çok daha fazla terlediği için cilt gözenekleri büyür. Bu sebeple ağır makyaj yapmaktan kaçınmalısınız. Genişleyen gözeneklere giren fondöten ve kapatıcı kalıntıları cildinizin nefes almasını engeller.
  • Cilt kusurlarınızdan rahatsız oluyorsanız, fondöten yerine BB ve CC krem gibi daha ince yapılı ürünlerden yardım alabilirsiniz. Yağlı ürünler yerine su bazlı ürünleri tercih ederek cildinize daha iyi davrananmış olursunuz.
  • Yaz mevsiminde her gün güneş kremi kullanmaya özen gösterin. Özellikle sürekli açık alanda duruyorsanız düzenli olarak güneş kreminizi tazelemenizde fayda var.
  • Yaz mevsimine uygun taze meyvelerden hazırlayacağınız karışımlarla cildiniz için maske hazırlayabilirsiniz. Doğal maskelerden her zaman daha iyi sonuçlar alırsınız.
  • Yaz tatiline gittiğinizde öğlen 12.00 – 16.30 arası güneşlenmekten kaçının. Güneşe çıkmanız gerekiyorsa da, cildinizi bol güneş koruyucuyla ve yüzünüzü gölgede bırakacak bir şapkayla korumayı ihmal etmeyin.
  • Her mevsim önemli olan konulardan biri de tabii ki su içmek… Siz sıcaktan ne kadar etkileniyorsanız vücudunuz da o kadar etkileniyor. Ona bol su vermeyi ihmal etmeyin. 🙂

Cildiniz için doğru olanı en iyi bilecek olan tabii ki sizsiniz. Bir sorun hissettiğinizde mutlaka bir uzmandan yardım almalı ve cildinizi daha iyi tanımalısınız. Bilinçli olarak kullanacağınız ürünlerle cildinizi besleyerek cildinizi olduğundan daha sağlıklı bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

Yaz mevsiminde cildinizi koruyacak ve ona iyi bakmanızı sağlayacak cilt bakım tüyolarını sizler için bir araya getirdik. Cildinizin çok değerli olduğunu unutmayın ve ona iyi bakın. Sağlıklı günler dileriz. 🙂

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK