Yaz Mevsimine Uygun Stil Önerileri

Yaz Mevsimine Uygun Stil Önerileri

Renk ve enerjinin bir araya gelmesiyle oluşan yaz stilleri hepimizi heyecanlandırıyor. Sezon trendlerine ayak uyduran markalar birçok farklı tarza uygun parçaları bizlerle buluşturuyor. Böylece her stile uygun ürünü vitrinlerde görmek mümkün oluyor.

Bu yaz öne çıkan stiller arasında marine, etnik, bohem ve retro stillerine dair trend parçaları görüyoruz. Öne çıkan bu stillere göre biz de bir liste oluşturduk ve en trend parçalardan oluşan kombin önerilerini sizler için hazırladık.

Marine Stile Uygun Parçalar

Yaz mevsimin eğlenceli stillerinden biri olan marine, yeni sezon ürünlerinde birçok markada yerini almış durumda. Marine stili aynı zamanda denizci stili olarak da biliniyor. Marine stilinde bu sezonun da trendi olan çizgiler ön plana çıkıyor. Özellikle mavi ve beyaz çizgilerin bir araya getirdiği parçaları birleştirmekten korkmayın ve alt – üst kombinlerinizde çizgili parçaları bir araya getirin.

Sadece çizgiler değil, birçok farklı desende parçayı bir araya getirmekten çekinmeyin. Çok karışık ya da alışık olmadığınız bir görüntüyle karşı karşıya kalıyorsanız, soft renklerde bir ayakkabı kullanarak marine stilinizdeki geçişleri yumuşatabilirsiniz.

marine stili (5) marine stili (1) marine stili (4)
marine stili (2) marine stili (3) marine stili (6)

 

Etnik Stile Uygun Parçalar

Etnik stil oluşturmak istiyorsanız, farklı renk ve desenleri uygun bir şekilde bir araya getirmeniz gerekiyor. Farklı kumaş türleri, farklı desenler ve farklı renkler etnik stilin olmazsa olmazlarından. Kimono, dökümlü bol elbise, şal ve kaftan gibi parçaların etnik stilin kelime anlamı olan “yerel” kelimesiyle fazlasıyla bağdaşan parçalar olduğunu görebilirsiniz.

Son iki sezondur vitrinlerde sıklıkla gördüğümüz kimonolar etnik stili en iyi yansıtan parçalardan biri. Kimonoları şortlarınızla ve elbiselerinizle kolaylıkla kombinleyebilirsiniz. Kimononun yanında etnik desenlerin bulunduğu etekler, elbiseler hatta çantalarla etnik stilinizi oluşturabilirsiniz.

etnik stil (3) etnik stil (6) etnik stil (5)
etnik stil (4) etnik stil (1) etnik stil (2)

 

Bohem Stile Uygun Parçalar

70’li yıllarda ortaya çıkan bohem stili, özgür ruhlu ve rahat giyinmeyi tercih edenlerin benimsediğini bir giyim tarzı olarak biliniyor. Şimdilerde ise, “Boho Chic” kavramının fazlasıyla yaygınlaştığını görüyoruz. Sezonun trendlerini bohem stille harmanlandığında ortaya çıkan bu stile boho chic deniyor.

Bohem stilinde hiçbir şekilde moda kaygısı yoktur. Bohem stilinde moda kaygısı olmasa da, yeni sezon trendleri bohem stiline uygun parçalara koleksiyonlarında sıklıkla yer veriyor. Bohem stilinde baharat renk tonları ve birçok farklı desen ön plana çıkıyor. Çiçekli, tribal ve batik gibi birçok kumaş deseni bohem stilinde öne çıkan kumaşlardan. Uzun elbiseler ve etekler, püskül detaylı parçalar, örgü ve danteller, botlar ve tabii ki takılar bohemin olmazsa olmaz parçalarından.

bohem stil (4) bohem stil (3) bohem stil (1)
bohem stil (5) bohem stil (2)

 

Retro Stile Uygun Parçalar

Retro akımı sadece giyim sektöründe değil ev dekorasyonunda da çok sevilen ve sıklıkla uygulanan bir akım olarak karşımıza çıkıyor. Retro stilinde, geçmişte moda olan parçaların günümüz halini görüyoruz. Puantiyeler, fırfırlar, İspanyol paça pantolonlar, karpuz kol detaylı kıyafetler ve daha birçok farklı kıyafeti günümüz trendlerine uygun halde vitrinlerde görmek mümkün.

Morhipo mağazasını kadın giyim kategorisinde bluz, ceket, elbise, eşofman, etek, gömlek, jean, mayo & bikini & deniz, pantolon, tulum, sweatshirt, şort, bermuda, tayt, triko kazak, hırka, t-shirt, atlet ve yelek gibi kadın giyim ürünlerini keşfedebilirsiniz.

retro stili (5) retro stili (6) retro stili (1)
retro stili (3) retro stili (2) retro stili (4)

 

Morhipo mağazasını kadın giyim kategorisinde bluz, ceket, elbise, eşofman, etek, gömlek, jean, mayo & bikini & deniz, pantolon, tulum, sweatshirt, şort, bermuda, tayt, triko kazak, hırka, t-shirt, atlet ve yelek gibi kadın giyim ürünlerini keşfedebilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK