Yeni Nesil Duvar Süsleme: Galeri Çerçeveler

Yeni Nesil Duvar Süsleme: Galeri Çerçeveler

Havaların iyiden iyiye soğumasıyla beraber sonbahar geldi geliyor demeye kalmadan kış mevsimi kapıya dayandı. Hal böyle olunca herkesin üzerine bir yorgunluk çökmüyor değil. 🙂 Üzerimizdeki bu kara bulutları bir nebze olsun dağıtmak için size harika fikirler vermek istiyorum. Yaşadığınız evin duvarları sizlere de çok boş gelmiyor mu? Belki bir iki fotoğraf, bir tablo ya da önceki asılmış çerçevelerin çivi izleri… Tadilat ya da boya yapmak için her zaman vakit olmayacağı gibi maddi yönden de külfetli bir iştir. Bu sebeple daha pratik bir çözüm arıyorsanız ve bu sıkıcı görüntü size negatif enerji veriyorsa dönüşüm için doğru adrestesiniz.

Şimdi beni takip edin dostlar… Öncelikle işe istediğiniz boy ve ebatlarda, kenarları düz ve detaysız olan tek renk çerçeveler alarak başlayabilirsiniz. Çerçeveleri herhangi bir yapı marketten ya da hobi mağazalarından temin edebilirsiniz.

suluboya_cerceve_diy_dekorasyon

Son yılların trendi olan sulu boya çalışmaları ve marker kalemlerle tasarlanmış yazılı görseller, ev dekorasyonunda oldukça popüler. İstediğiniz bir görseli online olarak indirip yazıcı ile çıktısını alarak çerçevenize ekleyebilirsiniz. En sevdiğiniz köşenizde özellikle bu çerçevelerden bir galeri oluşturabilmeniz mümkün. Amaç tamamıyla sizi yansıtan bir duvar. 🙂

Size tavsiye olması adına birkaç örnek görsel aşağıya bırakıyorum. Beğendiğiniz görsellerin çıktısını alıp istediğiniz şekilde dizayn edebilirsiniz.

suluboya_cerceve_bisiklet_bike yazi_cerceve_diy_dekor_gold karpuz_watermelon_dekor
suluboya_kaktus_diy_succalent balkabagi_watercolor_sonbahar

 

Hazır çıktılar yerine, siz de tıpkı benim gibi “Yok ben illa kendim tasarlamak istiyorum.” diyenlerdenseniz, yine sizler için birkaç fikir vermek isterim.

baski_diy_dekorasyon baski_stamp_geometrik_sekil

 

Baskı tekniğiyle yapılmış sulu boya çalışmaları kesinlikle kendine özgün bir güzellikte. İster tek renk isterseniz farklı renklerde çalışabilirsiniz.

suluboya_markerkalem_tuy aycicegi_markerkalem_suluboya

 

Marker kalemler, tasarım için tam bir başyapıt. Son yıllarda oldukça trend olan kendin yap aktivitelerinde de karşımıza sıkça çıkıyor. Sol görseldeki gibi bir çalışma yapmak için iğne uçlu (0.5) bir kaleme ihtiyacınız var. Stabilo veya Zig marka marker kalemler işinizi fazlasıyla görecektir. Sağ taraftaki görsel tarzında bir tasarım yapmak istiyorsanız, o zaman daha kalın uçlara sahip olan Sharpie veya Edding marka marker kalemleri tercih etmelisiniz. Hem görselliği hem de kendi emeğinizin olması çalışmalarınızı epey değerli kılacak.

Unutmayın, hayal gücünüzün sınırı yok. Yeter ki düşüncelerinizi özgür bırakın. Keyifli tasarımlar hepinize!

PAYLAŞ
Küçüklüğünden beri kendi kendine bir şeyler tasarlayan, okulu çok seven ve hala okuyan, arşiv koleksiyoncusu, tipik yengeç, devamlı meşgul bir beyin.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK