Yeni Sezon Tesettür Modasından Trençkot ve Kap Modelleri

Yeni Sezon Tesettür Modasından Trençkot ve Kap Modelleri

Tesettür giyimin kusursuz şıklığını yeni sezonda yaşamak isteyen kadınları yazımızı okumaya davet ediyoruz. Dilerseniz vakit kaybetmeden, 2015 sonbahar-kış sezonun tesettür modasına birlikte göz atalım.

Tunik Kap Modelleri Göz Dolduruyor

Tesettür modasının 2015 sonbahar-kış trendlerine baktığımız zaman, kap tuniklerin yine favori parçalardan olduğunu görüyoruz. Sokak modasının sezondaki en güçlü parçalarından olan tunikler modern çizgisi ile baş döndürücü. Bu sezon tunik modellerinde mürdüm, haki, pastel tonların hakimiyeti dikkat çekiyor. Tesettür modasının spor şıklığını en iyi yansıtabileceğiniz parçalardan biri olan kap tuniklerden bu sezon gardırobunuza eklemeyi unutmayın.

mevra-bordo-trio-kap-tunik-1118-13-B-vitringez mevra-haki-trio-kap-tunik-1116-13-B-vitringez mevra-murdum-zet-kap-tunik-1019-13-B-vitringez

Trençkotlar Yine Vazgeçilmez!

Sonbahar-kış sezonunda en sevilen ve kullanışlı parçalar arasında yer alanlardan bir diğeri de trençkotlar. Özellikle geçiş mevsimlerinin en rahat ve favori parçalarından olan trençkotlar, yeni sezonda da trend olma özelliğini koruyor. Sokak modasında ya da şık bir davette stilinize kolaylıkla eşlik etme fırsatı olan trençkotlar, bu özelliği ile kadınların favorisi olmayı başarıyor.

Sezonun desen çılgınlığı trençkot modellerinde de karşımıza çıkıyor. Etnik desenli trençkot modelleri iddialı duruşu ve yenilikçi tavrı ile fazlasıyla ön planda. Pastel, haki, vizon gibi renkler trençkot modellerinde de karşımıza çıkıyor. Eskimeyen trendlerden biri olan trençkotlar içinizi ısıtırken stiliniz ile de konuşulmanızı sağlıyor.

mevra-haki-1-422-78-B-vitringez mevra-etnik-desen-trenchcoat-1270-15-B-vitringez mevra-vizon-417-79-B-vitringez

 

Tesettür Giyimin Nadide Parçası Kap / Pardesü

Hanımlar biliyorsunuz, geçmişten bugüne şık kadınların ve erkeklerin üzerlerinde, sonbaharda, kışta ve yazda, son derece şık bir dış giyim olarak en başta kap / pardesü gelir. Eskiden beri sinemanın da vazgeçilmezidir. Taaa o eski siyah beyaz filmlerin bütün dünyayı kasıp kavurduğu, sinemaların önünde kuyrukların olduğu dönemlerden bugüne değişmeyen nadir giysilerdendir pardesü. Hatta çoğu Hollywood yıldızı karizmalarını pardesülerine borçludurlar, hatırlayalım.

İçinde bulunduğumuz zamana gelene kadar moda dünyasında pek çok akım geldi geçti. Yepyeni ve bambaşka bir stiller gördük. Çoğunu da eskittik ve geride bıraktık. Ancak bugün bakıyoruz da, asla tam olarak geride bırakılmamış, belli dönemlerle onlara gösterilen itibar azalsa da hiç kaybolmamış, bugün hâlâ moda dünyasının göz bebeği parçalarından biri pardesüler.

Pardesü modellerinin en az sinemada gördüğü kadar ilgi gördüğü bir başka alan da tesettür giyim oldu. Malum, bu renkli ve çeşitli dünya özellikle tesettür giyim için büyük bir kurtarıcı. Biz yazımızın daha en başında kalın çizgilerle bir şeyin altını çizmek zorunda hissediyoruz kendimizi. Hangi model, hangi renk, hangi kesim olursa olsun, nasıl biri tarafından nerede giyilirse giyilsin, hangi mevsimde kullanılırsa kullanılsın, nasıl bir kombine eşlik ederse etsin, pardesü demek, şıklık demek.

Siz bu pardesü modellerini ister soğuktan korunmak için giyin, ister yağmurdan korunmak için. İster sadece bir kombinin parçası olmak olsun görevi. Giyildiği mevsime ve tarzınıza uygun bir pardesü, anında bütün havanızı değiştirecektir. İşte tam da bu yüzden kap / pardesü moda dünyasının her yıl daha da geliştirdikleri bir ürün grubudur. Üstelik yüksek olasılıkla da özellikle tesettür giyim söz konusu olduğunda kombininizin star parçasıdır.

Kap / pardesü tesettür giyim markaları için neden bu kadar önemli anlayabiliyoruz. Madem bu kadar önemli, o zaman biz de bu yazımızı kap / pardesü modellerine ayırıyoruz. Şimdi hep birlikte stillere ve kullanım şekillerine göz atacağız. Buyurun başlayalım.

Mavi Renkli Tesettür Kap

Krem Renkli Tesettür Pardesü

 

Kışlık Kap / Pardesü Çeşitleri

Havalar soğumaya başladığında paltolara ve kabanlara alternatif bulmak gerektiğinde devreye kışlık pardesü modelleri giriyor. İyi ki de öyle. Çünkü pardesülerin şıklık etkisinden bahsetmiştik, hatırlarsanız. Hep söylediğimiz gibi, dış giyim sizleri soğuktan ya da yağıştan koruma fonksiyonunun yanı sıra güzel ve şık göstermek gibi bir göreve de sahip. Tesettür giyim modelleri arasında size bu şıklığı en kolay kap modelleri sağlayacaktır. Kap modelleri ve pardesü modelleri bu açıdan çok önemli ve şıklık için de çok elverişli.

Kışlık pardesülerinizi seçerken, giyeceğiniz havanın durumuna göre bir kumaş seçeceğiniz bir gerçek. Havanın durumuna göre rüzgar geçirmeme, yağmur geçirmeme gibi özelliklerine dikkat edeceğinizi umuyoruz. Gelelim biz kesimlerine. Pardesü modellerini birbirinden ayırmak zor,  hepsinin başka bir şıklık önerisi var. Ama söylemeden de edemeyeceğiz ki beli oturan modelleri hanımlara daha çok yakıştırıyoruz.

Bel kısmında kuşak ya da kemer bulunan bayan pardesüler, sizi daha zarif gösteriyor. Kışlık modellerde yaka kesimlerinde belirgin ebatları tercih edebilirsiniz. Çünkü kışlık modellerin içerisinde yazlık modellere göre daha kalın giysiler olacağından yakaları geniş, beli daraltılan modeller bedeninizi daha orantılı gösterecektir. Eğer elbise ya da etekle kullanıyorsanız, etek boyunuzun bayan pardesünüzün etek boyunu geçmemesine, alttan görünmemesine özen göstermenizi tavsiye ederiz. Eğer pantolon ile giyecekseniz de bu kez bayan pardesünüzün etek boyunun diz hizasına yakın olması ortaya daha şık bir görüntü çıkarır. Özellikle dar paçalı pantolonları ve altına topuklu kışlık ayakkabıları ya da topuklu botları tavsiye ederiz.

Kışlık Kap Pardesü Modelleri

Kırmızı Tesettür Kap

 

Baharlık / Yazlık Kap / Pardesü Çeşitleri:

Tesettür giyim modelleri arasında en çok ihtimam gösterdiğimiz ürünler arasındadır baharlık / yazlık kap / pardesü modelleri. Çünkü başta kumaşı olmak üzere pek çok açıdan kritiktir. Malum mevsim yaz ya da en iyi ihtimalle bahardır ve ısınan hava kapalı giyim konusunda bizi daha dikkatli olmak zorunda bırakır. Terletmeyen kumaşlardan yapılan ve ılık bahar ve sıcak yaz aylarında giyebileceğiniz modeller tesettür giyim markalarının da üzerlerinde titizlikle çalıştığı bir konu.

Baharlık ya da yazlık kap / pardesü dendiğinde aklımıza hemen çok güzel kombinler geliyor çünkü bu ince kumaşlı ürünler ile hem çok klasik hem de çok casual olmak mümkün. Yalnızca seçeceğiniz eşarp, çanta ve ayakkabı ile bile bir pardesüyü istediğiniz sınıfa sokabileceğinizi unutmamalısınız. Hatta

bir tişört, altına bir jean ve üzerine incecik kumaşlı bir yazlık pardesüyle nasıl bir şıklık yakalayacağınızı tahmin bile edemezsiniz. Aynı şekilde ince bir bluz, dar kesimli bir kumaş pantolon ve topuklu ayakkabılarınızın üzerine alacağınız ince pardesüler size çok asil bir şıklık kazandıracaktır.

Tam bu noktada dikkat etmeniz gereken şey, bayan pardesünüzün sizi terletmeyecek ve akşam saatlerinde aniden serinleyecek havadan, ya da bir bahar yağmurundan koruyabilecek bir kumaştan üretilmesi olacak.

Yazlık Tesettür Kap

Sarı Renkli Yazlık Kap

 

Kısa Kısa  Tavsiyeler…

  • Bayan pardesü pek çok seçenek barındırıyor, bunun içinde sizi her zaman şık gösterebilecek bir modeline, her an ulaşabileceğinizi ve otomatik bir şıklık yakalayabileceğinizi unutmayınız.
  • Kışlık bayan pardesü modellerinden birini seçtiyseniz, yaka kesimlerinin ebatlı olması omuzlarınızı daha geniş, belinizi daha ince gösterecektir. Unutmayınız.
  • Bele oturan modellerde  kuşaklar ve kemerler kullanabilirsiniz. Bu size aynı zamanda kullanım kolaylığı da sağlayacaktır.
  • Kot tesüttür modellerinden birini seçtiyseniz, üzerine seçeceğiniz eşarbın renkli olması, altına daha spor bir ayakkabı seçmeniz, ortaya enerji dolu bir kombin çıkaracaktır. Kot modeller özellikle gençler için tavsiye ettiğimiz bir model.
  • Ilık ya da sıcak havalarda giymek üzere bir tesettür ürünü seçtiyseniz, kumaşının özelliklerine bakmanızı öneririz. Terletmeyen ve nefes alan, doğal kumaşlar çok önemli. Ayrıca pastel tonlar, bu modellere en çok yakışan renklerdir. Tavsiye ederiz.
  • Pantolonlarla daha çok diz hizasında ya da üzerinde kesilmiş ürünleri tavsiye ediyoruz. Hatta pantolonunuzun paçası dar kesimli olursa daha şık bir kombin yakalarsınız.
  • Bu tarzda ürünlerini seçtiğiniz eşarp, çanta ve ayakkabı ile her tarza büründürebileceğinizi unutmayınız. Dolayısı ile temel renklerden seçebileceğiniz bir kaç ürün bile size sayısız kombin sunacaktır. Bunu unutmamalısınız.

Kap / Pardesü Modelleri ve Kap /Pardesü Fiyatları

Evet hanımlar, yazımızda kap / pardesü modellerine değinmiş olduk. Sizin de bildiğiniz gibi bu son derece renkli ve geniş bir dünya. Ee kap / pardesü çeşitleri bu kadar zengin olunca karar vermek biraz zor olabiliyor. Buna bağlı olarak kap / pardesü fiyatları da çeşitlilik gösteriyor tabii.

Biz sezona trendy ve iddialı bir giriş yapmanız için ihtiyacınız olan parçalara örnekler verdikten sonra artık sıra sizde! Aradığınız tüm kap-pardesü ve birçok modellerine en trend mağazalardan bulabilir, en uygun fiyatla satın alabilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK