Yeni Yılda Çocuğunuza Verebileceğiniz En Güzel Hediye

Yeni Yılda Çocuğunuza Verebileceğiniz En Güzel Hediye

pianookul

Merhaba değerli anne  ve babalar. Acısıyla tatlısıyla koca bir yıl daha bitiyor. Belki hepiniz yeni yıl hediyelerinizi çoktan alıp ağaç altına dizdiniz, belki bir kısmınız hala arayış içindesiniz.

Eş,dost akrabalarımıza ufak tefek hediyeler alırken ,benim ve birçok ailenin yaptığı gibi çocuklarımıza hediyelerin en güzelini almaya çalışıyoruz.

Şimdi sıkı durun..Yıllardır yüzlerce çocuğa müzik eğitimi vermiş bir eğitmen ve 3 yıllık anne olarak bir çocuğa verilebilecek en güzel hediyeyi  söylüyorum.

Çocuğunuza verebileceğiniz en güzel hediye nedir?

2014’te çocuğunuza verebileceğiniz en güzel hediye “HAYAL KURMASINA İZİN VERMEK “ olacaktır.Çünkü“Bir çocuğa yapabileceğiniz en büyük kötülük,istediği her şeyi alıp onu hayalsiz bırakmaktır.” ..

Mesela çocukların her yılbaşı hayallerinde bir Noel Baba var.Belki de uzun zamandır istedikleri ama bizim almadığımız bir oyuncağı ,Noel Baba‘nın yeni yıl sabahında onlara getireceğini hayal ediyor ve çok heyecanlanıyorlar.

Şimdi diyeceksiniz ki  “Hayal bunun neresinde ? Yine istedikleri hediyeyi alıyoruz.” Evet alıyoruz amaiyi çocuk olurlarsa,Noel Baba tarafından hediyenin geleceğini  söyleyip günlerce hayaller kurmalarını sağlıyoruz.Ve o hayallerinin sabah uyandıklarında gerçeğe dönüştüğünü görmek onları çok mutlu ediyor.

Çocuklarınızın hayallerine ipotek koymayın !

Örneğin her anne ve baba çocuğunun ileride mutlaka bir müzik aleti çalmasını ister.Bazı anne ,babalar çocukken hangi enstrümanı çalmak istemişlerse ve bu imkanı bulamamışsa , doğacak çocukları için çoktan bir müzik okulu arayışına geçerler 🙂 Ancak çocuklarımıza, gerçekten bir müzik aletini çalmaya başlamanın  onun hayali olup olmadığını sormak,  istiyorsa bile enstrümanını  seçmesinde  hak tanımak gerekiyor.Siz geçmişte piyano çalmak istediniz diye çocuğunuz da piyano çalmak zorunda değil. Belki gitara daha yatkın bir el yapısı var, belki de müzikle hiç ilgilenmiyor (benim kızım gibi )

Toparlamak gerekirse tabii ki gelişen Türkiye şartlarında çocuklarımızı,müzikle,sporla,dil eğitimleriyle destekleyip donanımlı bir şekilde hayata hazırlamayı hedefliyoruz.Ama bunların hepsinden daha önemli olan mutlu,sağlıklı,huzurlu bireyler yetiştirebilmek.

Unutmayın biz sevdik,biz evlendik ,biz hayal ettik ve bu yüzden onlar bizim çocuklarımız oldular.Bırakalım onlar da hayallerinin peşlerinden gitsinler.Biz sadece emekleme dönemlerinde yaptığımız gibi ,keskin köşeleri kollayalım ki başlarını vurup canlarını acıtmasınlar 🙂

2014‘ün herkesin hayallerinin gerçekleşeceği bir yıl olmasını dilerim.

En Derin Sevgi ve Saygılarımla

Etiler Müzik Okulu & Kids Music Class

Kurucu & Piyano Öğretmeni

PAYLAŞ
Etiler Müzik Okulu & Kids Music Class Kurucu & Piyano Öğretmeni

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK