Düzenbazlar : “Yılın En Eğlenceli Filmi”

Düzenbazlar : “Yılın En Eğlenceli Filmi”

Soğuk havalar yüzünden lahana gibi giyindiğimiz şu günlerde sinema herkes için daha da çekici bir hale gelmiş durumda. Hazır filmler de art arda vizyona girerken kaçırmamanız gereken bir filmden bahsetmek istiyorum, Düzenbazlar. Bu film için gün sayıyorum desem yalan olmaz, film New York’da tehlikeli bölgelerde geçen komik ve gerçek bir operasyon hikayesi.

american-hustle-gr_2769646a

Düzenbazlar kostüm dalında Oscar adayı!

Film Amerika’da geçtiğimiz hafta vizyona girdi, adı şimdiden Kostüm Dalında Oscar adayı filmler arasında anılan filmin kadrosu da dikkat çekici. Baş rollerini, Christian Bale, Bradley Cooper, Jennifer Lawrence ve Amy Adams’ın oynadığı film 70’lerin disko döneminde geçiyor. Filmin konusu kısaca,  dolandırıcı Irving Rosenfeld ve İngiliz ortağı Sydney Prosser FBI ajanı Richie DiMaso tarafından yakalanınca onun için çalışmak zorunda kalırlar. DiMaso ve FBI departmanını yöneten beyinler başka dolandırıcıları yakalamak için birlikte Atlantic City’de düzenlenecek usta kumarbazların katılacağı bir oyun kurarlar. Konu açısından alıştığımız Amerikan sinemasının çok dışına çıkmasa da yine de böyle FBI ve eğlenceli dolandırıcı hikayelerini en iyi onlar yapıyor. Bizde 17 Ocak’da vizyonda olacak olan film, Amerika’da film eleştirmenlerinden şimdiden iyi not almış durumda, hem de Kostüm Dalında adaylığını düşünürsek bence görmeye değer.

american-hustle-gr_2769648a

PAYLAŞ
Epey düz bir insanım ben, çok kararsızım, kararsızlığımdan üç okul iki kıta gezdim, ne ara moda ile ilgilenmeye başladım ben de anlayamadım, en son tişörtümü arıyordum sonra bir baktım Just a fad'i yazıyorum. Makul miktarda iyi kahve ile günlerce yazabilirim, ne diyordum, heh bunlar hep Anna Wintour!

1 YORUM

  1. Bir FBI ajanlarına bir de Hollywood’un tatlı sert suçlu karakterlerine çoçukluğumdan beridir bayılırım. Adamlar bir de güzel giyiniyorlar ki gel de filmden çıkınca ah keşke deme 🙂

BİR CEVAP BIRAK