Yılın En Özel Gecesi, Gecenin En Özel Kırmızısı

Yılın En Özel Gecesi, Gecenin En Özel Kırmızısı

Tabii ki kırmızı iç çamaşırı!

Peki yılbaşında neden kırmızı iç çamaşırı giyilir?

Umut fakirin ekmeği, kadınların umutları tükenmediği sürece kırmızı iç çamaşırı geleneği bu şekilde devam eder diye düşünüyorum. Dünyanın batısında yaygın olan gelenek globalleşme ile bizde de çok olağan bir alışkanlık haline geldi. Öyle ki yılın son haftası peynir ekmek gibi sokaklarda bile satılıyor kırmızı iç çamaşırı. İnsanlar bu geleneğe öylesine inanıyorlar ki, piyango bileti almak yerine akşam kırmızı iç çamaşırı giyeriz diyorlar.

52a1de79702ee 528b25d950e66527a71a5863a7

Daha çok bayanlarda olduğunu söylesek de erkeklerden de azımsanmayacak kadar bu geleneğe inanan ve hatta uygulayan bir çoğunluk olduğu söylentiler arasında.

Peki neden kırmızı iç çamaşırı?

Kırmızı aşktır, şehvet ve tutkudur. Kan akışını hızlandırdığı için kırmızıdır, heyecanlandırır.

Kırmızı şans getirir diyorlar ama bence nerede ve ne zaman giyildiği daha önemli, gece yarısını saatler geçe tenha parti ortamlarında kırmızı giymenin şans getireceğini değil hatta çok şey götüreceğini sanıyorum 🙂

Peki nasıl bir kırmızı iç çamaşırı?

Tabii ki ya ateş kırmızısı, ya da şarap kırmızısı. Asla sönük bir kırmızı yada bordo değil!! Kırmızının  sahip olduğu çekiciliği de hesaba katarsak o çamaşırın üzerinde taş, pul gibi ekstra materyaller asla olmamalı.  Kırmızı, sade ve mümkünse dantel kumaştan transparan bir çamaşır şahane bir yıl için şahane bir başlangıç kıyafeti olabilir!

PAYLAŞ

Naif, kaygılı, meraklı, aşık, şanslı, neşeli, yaratıcı, estetik,sorumsuz, süpersonik duyarlı, panik bir Bosna&Sırbistan Juyka’sı.
Döngü’ye hep inanıp; ya hep, ya hiç diyenlerden. Belkide bu yüzden evren’den “hep” alanlardan.
Yani, ben sen olsaydım, beni çok severdim.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK