Yolculukta Yanınızda Neler Olmalı?

Yolculukta Yanınızda Neler Olmalı?

Hayatın temposundan yorulduğumuz anlarda, hayalini kurduğumuz şey hep yolculuklar ya da uzak diyarlar olur. Rutinden uzaklaşmak, yollara düşmek ve keşfetmek…

Uzun yolculuklar; en sevdiğimiz şarkıları tekrar tekrar dinlemek, sevdiklerimizle uzun sohbetler etmek, direksiyonda olmanın keyfini çıkarmak ve bazen de kendimizi keşfetmek için belki de en iyi fırsattır.

Sebebiniz her ne olursa olsun yakın zamanda yollara düşmenin planını yapıyorsanız; rotanız sizden, yanınıza almanız gerekenlerin listesi bizden.

Yolculukta yanınızda neler olmalı?

Navigasyon ve Harita

Yolculuğunuz için bildiğiniz bir rota seçmiş olabilirsiniz. Yolculuktan en büyük beklentiniz yollarda kaybolup kendinizi bulmak da olabilir.

Yine de, rotanızı rahatça çizebilmek, bazen de nerede olduğunuzu keşfetmek için, yanınıza bir navigasyon cihazı almanızda fayda var. Ya da bir harita, ne olur ne olmaz…

tomtom-via135-5-0-navigasyon-cihazi-omurboyu-ucretsiz-guncelleme-54c15fe8d4561 navking-route-66-mini-tab-iq-5-inc-navigasyon-cihazi-547c4edd30994

Defter

Yolculuğunuz süresince belki herkese anlatmak, belki de tekrar tekrar hatırlamak isteyeceğiniz birçok deneyiminiz olacak. En güzel anları hep yaşatmak için, yazmak en güzel yöntem. Yanınızda bir defter olsa fena mı?

gipta-d-mode-a4-160-yp-sert-kapak-defter-cizgili-kareli-1086-536c76ba483b3 moleskine-x-large-cahier-plain-notebook-duz-defter-gri-54db1774d38bd

 

Fotoğraf Makinesi

Anıları hep canlı tutmanın en güzel yollarından biri de görüntüler. Yolculuğunuzda yaşadığınız en güzel anları, karşılaştığınız en güzel manzaraları ya da tanıştığınız güzel insanları yeniden hatırlamak için, fotoğraf makinesini yolculuk çantanızdan eksik etmeyin.

53b13e1410301 samsung-wb150f-beyaz-dijital-fotograf-makinesi-53d0474aec76b

Taşınabilir Şarj Cihazı

Rutini kırmanın ve yolların keyfini çıkarmanın ilk koşullarından biri, cep telefonunuzu kapatarak günlük hayatın koşuşturmacasına ara vermek. Ne var ki, yolların ne kadar uzayacağı belli olmaz. Bu yüzden siz siz olun, acil durumları da göz önünde bulundurarak yanınıza taşınabilir şarj cihazı almayı ihmal etmeyin.

mipow-power-cube-5200-android-gumus-sp5200m-sr-53c6732ec1d09 next-newwave-rock-6000-yesil-universal-tasinabilir-sarj-cihazi-53c67324907da

Müzik

Müziksiz yolculuk olur mu? Hayır dediğinizi duyar gibiyiz. Yola çıkmadan önce mutlaka dinlemekten bıkmayacağınız, en sevdiğiniz şarkıları yanınıza alın.

ipod-shuffle-2gb-uzay-grisi-mp3-calar-me949tz-a-54d1e20ab48dd ipod-shuffle-2gb-sari-mp3-calar-md774tz-a-54d332c97c5ce

İçecek & Atıştırmalık

Yollar uzun, yolculuklar ne kadar sürecek bilinmez.

Siz yanınıza en sevdiğiniz ve enerji veren atıştırmalıkları alın. Çayınızı kahvenizi sıcak tutmak için de bir matara. Sonra değmeyin keyfinize.

sigg-color-traveller-green-0-6-l-matara-538de2a23bd1b sigg-traveller-alu-0-6-l-matara-53c9b4fa23858

Arkadaş

Eğer siz de “yolculuğun keyfi dostlarla çıkar” diyenlerdenseniz; en sevdiğiniz yol şarkılarına birlikte eşlik edecek, eşsiz manzaraların keyfini beraber çıkaracak bir arkadaşınızı da yanınıza almayı ihmal etmeyin.

En keyifli yolculuklar için listeniz hazır; peki siz GO ile yola çıkmaya hazır mısınız?

PAYLAŞ
İpragaz’ın akaryakıt markası olan ve yakıt dünyasına yenilik katmak için yola çıkan GO, Türkiye’nin yeni nesil yakıt istasyonudur. GO’nun vizyonu, “yolların en saygın yakıt istasyonu olmak” , misyonu ise insana, geleceğe, araca ve yasalara saygıdır. GO, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için istasyonlarında elektrik, su, kağıt tasarrufuna dikkat eder, GO ENO yakıt ailesi ile daha az karbon salınımı yapılmasını sağlar ve varolan kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını ve korunmasını amaçlar.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK